Başkan’ın Sözü

Bu kez çok özel bir yer yaptık. Tarih boyunca bu topraklarda şehit olmuş tüm kahramanlarımızı birlikte yâd eden Türkiye’nin ilk müzesini yaptık. (Devamı...)

Küratörün Sözü

Sen yıldız olmuş bakarken gök kubbeden, Şükranlarımızın dinmez vaktidir. Ey Şehit Şimdi seni, sana yazma vaktidir. Canını bıraktın bu topraklara, (Devamı...)

Ziyaret Saatleri

Hafta İçi09:30 – 18:00
Hafta Sonu09:30 – 19:00
Müzemiz Pazartesi Günleri Kapalıdır.

Başkan’ın Sözü

Bu kez çok özel bir yer yaptık. Tarih boyunca bu topraklarda şehit olmuş tüm kahramanlarımızı birlikte yâd eden Türkiye’nin ilk müzesini yaptık. Bin yıllık Anadolu şehitlerini hafıza galerimize taşıdık. Bu vatanı korumak için canını vermiş olan şehitlerimizi ebediyen anmak için ve asla unutmamak için anılar merkezi inşa ettik. Bin yıl boyunca şehit olmuş yüz binlerce şehidimizi bu galeride buluşturduk. Malazgirt’ten İstanbul’un fethine, 1. Dünya Savaşı’ndan Kurtuluş Savaşı’na, Kıbrıs’tan Kore’ye vatan için canını vermiş ve PKK’dan IŞİD’e, YPG’den Fetö’ye sayısız terör örgütünün şerrinden ülkeyi ve milleti korumak için toprağa düşmüş şehitlerimizi aynı çatı altında anmayı amaçladık.

Bu bir şükran galerisidir. Ne yapsak haklarını ödeyemeyeceğimiz şehitlerimizin aziz hatıralarını her daim taze tutmak için yaptığımız bir vefa yuvasıdır.

Çanakkale’de benzersiz bir destan yazan, Sarıkamış’ta karlara karışan kahraman canları ve 15 Temmuz Köprüsü’nde ya da Suriye dağlarında can veren onların kahraman torunlarını burada buluşturduk.

Tüm şehit ve gaziler ve onların aileleri adına yaptık. Dokumapark Kültür ve Sanat Adası’nın tam da merkezindeki bu özel binayı, bu en özel, en kıymetli konuya ayırdık.

Ne yapsak haklarını ödeyemeyiz. Bizimkisi masum bir hatıralar evinden başka bir şey değildir.

Tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun.

 

Av. Hakan Tütüncü

Kepez Belediye Başkanı

DUYURULAR